OTWARTE

PON.-PT.: 8:00 - 20:00 SOBOTA: 9.00 - 13.00

TELEFON

stac.17 853-40-33 kom.602-383-911

REJESTRACJA

Zarezerwuj termin on-line

Najczęściej zadawane pytania – implantologia

Jaki jest całkowity koszt implantów ?

Koszt całkowity leczenia jednym implantem z koroną wynosi od 4000 do 7500zł. W cenie nie zawierają się dodatkowe zabiegi, które nie zawsze muszą być wykonywane, a o ich potrzebie decyduje się po diagnostyce pacjenta.

Od czego zależy różnica w cenie implantu?

Cena zależy od zakresu zabiegu i stosowanych metod oraz od wybranych implantów i elementów protetycznych.

Jakie warunki muszę spełniać by być zakwalifikowanym do zabiegu?

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej ocenia się stan zdrowia pacjenta. Następnie wykonuje się badania radiologiczne tj. Tomografię Komputerową, która umożliwia trójwymiarową ocenę podłoża kostnego do wszczepienia implantu, następnie wydaję się skierowania na badanie krwi.

Po jakim czasie od usunięcia zęba należy wszczepić implant?

Jak najszybciej, aby zapobiec zanikowi kości w miejscu gdzie był osadzony usunięty ząb. W naszym Gabinecie często wykonuje się usunięcie zęba i implantacje podczas jednej wizyty.

Jaki czas upłynie od wszczepienia do założenia korony?

Zależy to od miejsca wszczepienia implantu. Czas gojenia, gdy implant wszczepiony jest w szczęce wynosi ok. 6 miesięcy, w żuchwie ten czas jest krótszy i wynosi 3 miesiące. Po tym czasie odbywają się wizyty w celu założenia korony. W wielu wypadkach jest możliwe wykonanie uzupełnień tymczasowych, które mogą być założone już w trakcie zabiegu.

Czy istnieje przeciwwskazanie wiekowe do wykonania zabiegu ?

Nie ma ograniczeń wiekowych do wykonania zabiegu wszczepienia implantów. Obecnie w naszym Gabinecie jest 7 pacjentów powyżej 80 roku życia po zabiegu implantologicznym.

Jak długo muszę przebywać w Polsce po zabiegu, jeśli mieszkam za granicą?

Jeżeli po zabiegu pacjent czuję się dobrze może wyjechać następnego dnia, ale zaleca się pozostanie na 7 dni po przebytym zabiegu.

Jak długo będą służyć mi implanty?

Mogą służyć do końca życia. W dużym stopniu zależy to od pacjenta i stosowania przez niego zaleceń odnośnie higieny jamy ustnej.

Czy po zabiegu muszę iść na zwolnienie lekarskie? Jaki jest czas rekonwalescencji?

Nie ma takiej potrzeby. Niektórzy pacjenci wracają nawet tego samego dnia do pracy, ale wskazany jest dzień wolny po zabiegu. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania i samopoczucia pacjenta po zabiegu.

Jakie dolegliwości bólowe mogę odczuwać po zabiegu i jak sobie z nim radzić? Jak długo utrzymuje się obrzęk?

Dolegliwości bólowe prawie w ogóle nie występują. Mogą pojawić się niewielkie obrzęki, krwawienie i ból w miejscu wszczepienia implantu i utrzymują się zazwyczaj do tygodnia.

Czy należy bać się zabiegu? Jest on bolesny?

Implantacja jest mało inwazyjnym zabiegiem i wymaga zwykle tylko zwykłego znieczulenia miejscowego.

Dla pacjentów obawiających się zabiegów stomatologicznych w naszym gabinecie istnieje możliwość skorzystania z tzw „gazu rozweselającego”, czyli sedacji wziewnej .

Dlaczego lepszym rozwiązaniem jest implant od uzupełnienia protetycznego?

W porównaniu z uzupełnieniami protetycznymi podczas wszczepiania implantów nie ma konieczności szlifowania zębów. A tam gdzie nie ma zębów implanty zastępują protezę ściąganą.

Czy implanty są przeciwwskazaniem do MR?

Tytanowe implanty stomatologiczne nie mają właściwości ferromagnetycznych, są niemagnetyczne. Stop z którego jest wykonany implant nie ulega rozgrzaniu w polu magnetycznym Rezonansu Magnetycznego, nie jest przyciągany przez magnes aparatu i nie powoduje zagrożenia dla pacjenta. Problemem może być uzupełnienie protetyczne, jeśli jest ze stali.

Ile wizyt będzie mi potrzebnych od czasu wszczepienia implantu do założenia korony ?

Zwykle są to trzy wizyty. Wszystko zależy od planu leczenia, dobieranego indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jak dbać o higienę mając wszczepiony implant?

Przez pierwsze dni od zabiegu zalecana jest delikatna higiena z zastosowaniem miękkiej szczoteczki i niewielkiej ilości pasty do zębów zawierającej fluor i składniki bakteriobójcze. Zaleca się rezygnację ze szczoteczek elektronicznych i sonicznych. Płynami, które zalecane są po zabiegu to płyny na bazie chlorheksydyny, które powinno stosować się nie dłużej niż przez dwa tygodnie co 3 miesiące. W trudno dostępne miejsca zaleca się stosowanie wyciorków, szczoteczek jednopęczkowych i nici dentystycznej.

Czy istnieje ryzyko odrzucenia implantu?

Tak, ok. 2 % zabiegów nie udaje się. Wynika to z różnych przyczyn.