OTWARTE

PON.-PT.: 8:00 - 20:00 SOBOTA: 9.00 - 13.00

TELEFON

stac.17 853-40-33 kom.602-383-911

REJESTRACJA

Zarezerwuj termin on-line

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna dentystyczna Rzeszów

Profilaktyka – w Dentarze na pierwszym miejscu stawiamy na dbanie o zęby i dziąsła. Aby o nie dbać niezbędna jest prawidłowa ich pielęgnacja, przestrzeganie zasad higieny, regularne przeglądy stomatologiczne. Wszystkie te działania zapewnią zdrowy i piękny uśmiech na długie lata.

  • właściwa pielęgnacja – dbanie o higienę jamy ustnej to codzienny rytuał, który pozwoli zachować zdrowe, białe zęby i uchroni przed wieloma chorobami. Nie ulega wątpliwości że szczotkowanie zębów rano i wieczorem to absolutna podstawa. Aby jednak kompleksowo zadbać o pielęgnację jamy ustnej należy myć zęby po każdym posiłku, regularnie nitkować zęby nicią dentystyczną oraz stosować płyny do płukania jamy ustnej.

  • wizyty profilaktyczne – gabinet stomatologiczny DentAR zachęca pacjentów w każdym wieku do korzystania z konsultacji i spotkań profilaktycznych, które są doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Wizyta profilaktyczna składa się z dwóch części:

  1. przeglądu dentystycznego – jest to spotkanie, na którym lekarz stomatolog dokona kompleksowego przeglądu jamy ustnej, sprawdzając stan zdrowia zębów i dziąseł, przeprowadzony zostanie również ogólny wywiad medyczny oraz zaproponowany indywidualny program profilaktyki lub leczenia dopasowany do potrzeb konkretnego pacjenta

  2. zabieg higienizacji – to element programu profilaktyki i w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta przybiera różne formy. Najczęściej przeprowadzanymi czynnościami w ramach tego zabiegu jest saling, czyli usuwania kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie powierzchni zębów specjalną pastą polerującą oraz fluoryzacja zwiększająca ochronę zębów przed próchnicą.